Půjčovna pomůcek

Zdravotní ústav Most k domovu nabízí pacientům v domácím prostředí zapůjčení kompenzačních pomůcek. Cena půjčovného je uvedena v katalogu a je za každý započatý měsíc, pokud není uvedeno jinak. 

Doprava pomůcek je zajišťována klientem s výjimkou lůžek, u kterých je nutná montáž a demontáž odborným pracovníkem a je hrazená klientem (viz ceník v katalogu). Objedná-li si klient dovoz jiné pomůcky než polohovacího lůžka, bude mu účtovaná doprava v ceně 14 Kč/km a zaškolení o používání pomůcky v ceně 400 Kč.

OBJEDNÁVEJTE NA TELEFONU

CENÍKY DOPRAVY

Doprava: 14,- Kč / km
Doprava pomůcek (vyjma lůžka) v rámci ošetřovatelské péče paušál 150,- Kč

OBJEDNÁVKY PŘIJÍMÁME PO TELEFONICKÉ DOHODĚ

 

LŮŽKO POLOHOVACÍ ELEKTRICKÉ

 

lůžko​​

Popis:

Lůžko je vhodné i do panelákového bytu. Splňuje všechny potřeby pohodlí pro pacienta. Montáž a demontáž lůžka se provádí našimi pracovníky přímo na místě, nevzniká tudíž riziko s transportem úzkými dveřmi či manipulace v malém prostoru. Lůžko může být umístěno i v prostoru, např. v obývacím pokoji, a to díky kvalitním bočnicím, které vždy zabrání riziku pádu. Manipulace s lůžkem je pohodlná díky kvalitním pojezdovým kolečkům.

Výbava:

Plně polohovatelné lůžko s matrací. Nosná konstrukce ocelová z tenkostěnných profilů. Povrchová úprava komaxitem. Dřevěná čela a dřevěné nebo kovové postranice. Elektricky nastavitelná výška lůžka 38–80 cm. Elektricky plynule nastavitelný zádový díl, u vybraných lůžek i nožní. Otočná kolečka s brzdou. Hrazdička s rukojetí (při objednání). Ložná plocha 90x200 cm. Nosnost do 170 kg. Hmotnost 95 kg.

Ceník:

 • Cena za 30 dnů: 1 400,- Kč
 • Cena při uzavření smlouvy na 6 měsíců:  900,- Kč
JÍDELNÍ STOLEK K LŮŽKU
 

stolek​​

Popis:

Jídelní stolek ke zdravotnickému lůžku, nastavitelná výška, pojezdová kolečka. Určeno pro pacienty k pohodlnému stravování na lůžku.

Ceník:

 • Cena za 30 dnů: 250,- Kč
TOALETNÍ ŽIDLE

 

židle

Popis:

Toaletní židle je určená klientům, kteří se pohybují pouze v blízkosti lůžka. Možnost odklopné loketní opěrky, polstrovaný sedák, výsuvná sanitární nádoba s víkem, možnost nacouvání na běžnou toaletu, brzdy na zadních kolech.

Ceník:

 • Cena za 30 dnů: 400,- Kč
MATRACE ANTIDEKUBITNÍ - AKTIVNÍ

 

matrace

Popis:

Antidekubitní polštářková matrace s kompresorem s nosností 100kg je určená pro dlouhodobě ležící pacienty. Používá se jako prevence proti vzniku proleženin a pomáhá při jejich léčbě. Systém využívá speciálně tvarované vzduchové polštářky a řídící jednotku, která zajišťuje střidavé zvyšuje a snižuje tlak v komorách matrace, takže pokožka je v jednotlivých partiích střídavě zatěžována a odlehčována. Tím dochází k dosažení dobrého masážního efektu a dobré cirkulace krve při současném snížení tlaku na kůži a tkáň.Je určena pro uživatele se středním a vysokým rizikem vzniku dekubitů. Matrace je vhodná pro klasické i polohovací postele.

Ceník:

 • Cena za 30 dnů: 500,- Kč
CHODÍTKO

 

chodítko

Popis:

Chodítko je určeno pro pacienty s nestabilní chůzí kde hrozí úraz způsobený pádem. Použává se při rehabilitaci a vertikalizaci pacienta. Hliníkový rám, skládací, krokovací kloubový mechanizmus, madla elastamer, jednoduché nastavení a skládání, protiskluzové nástavce, barva stříbrná

Ceník:

 • Cena za 30 dnů: 200,- Kč

Chodítko velké

 • Cena za 30 dnů: 350,- Kč

 

INVALIDNÍ VOZÍK

 

vozík

Popis:

Je určen pro pacienty v domácím prostředí. Možnost transportu pacienta po schodech v jednom ošetřovateli.

Ceník:

 • Cena za 30 dnů: 550,- Kč
MÍSA PODLOŽNÍ

 

mísa​​

Popis:

Určeno pro pacienty, kteří jsou upoutáni na lůžko.

Ceník:

 • Cena za 30 dnů: 50,- Kč

 

STOJAN INFUZNÍ - SAMOSTATNÝ

 

stojan​​

Popis:

Určen k podávání infuzí.

Ceník:

 • Cena za 30 dnů: 200,- Kč
KONCENTRÁTOR KYSLÍKU

 

Koncentrátor​​

Popis:

Koncentrátor kyslíku zajišťuje výrobu 90% kyslíku v max. průtoku 5l/min. Je v souladu s bezpečnostními předpisy pro používání v domácím prostředí. Je určen pro pacienty s respirační nedostatečností. Obsluha přístroje je velmi jednoduchá. Přístroj zapůjčujeme i bez doporučení lékaře. Součástí pronájmu je i spotřební materiál, který je potřeba pro inhalaci. Při převzetí vás zaučíme s manipulací a několika zásadami kyslíkové terapie. Pokud budete mít zájem, zapůjčíme vám i pulsní oxymetr na prst, který dokáže měřit saturaci kyslíku v krvi.

Ceník:

 • Cena za 30 dnů: 2 950,- Kč
NÁDOBA NA MOČ PRO MUŽE

 

nádoba​​

Popis:

Určeno pro ležící klienty na lůžku v ošetřovatelské péči.

Ceník:

 • Cena za 30 dnů: 50,- Kč
VYSOKÉ DŘEVĚNÉ BERLE

 

berle

Popis:

Dřevěné berle, francouzské berle.

Ceník:

 • Cena za 30 dnů: 100,- Kč
HRAZDIČKA

 

hrazda​​

Popis:

Kovová hrazdička k lůžku.

Ceník:

 • Hrazdička k lůžku – volně stojící: 300,- Kč
 • Hrazdička – součást lůžka: 200,- Kč

Nenašli jste, co jste hledali?
Zašlete nám dotaz a my se s vámi spojíme.